Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Awainské drobnosti

Tentokrát již naprosto nudné dotazy týkající se nejrůznějších věcí, především terminologie a zaklínadel.

Drobné problémy

Psionika a stínové zranění

Momentálně funguje psionika tak, že kouzelník ztratí magy, bude mít více životů a kouzlí za stínové životy místo za magy. Stínové životy se doplní po konci každého souboje. Takže psionik nikdy nebude moc kouzlit, protože riskuje omráčení, ale zato v každém souboji se mu vyplatí jedno dvě kouzla seslat.

Ovšem je zde jeden problém. Psionik musí mít zakázáno sesílat léčivá kouzla. Jinak by totiž mezi setkáními zdarma vyléčil celou družinu. Vysvětluje se to tím, že léčivá kouzla jsou v podstatě trvalá, takže jsou příliš těžká na seslání. Ale...

Nabízejí se dvě řešení. Buď by se stínové životy doplňovaly až na konci chodu. To by ovšem ztratilo dost ze svého kouzla. Přístup psionika a klasického kouzelníka by byl téměř stejný. Navíc by se musela psionika ještě nějak zvýhodnit.

Další možností je dát psioniku jen k psychické magii. Mělo by to určitou logiku – psionici jsou zpravidla považování za telepaty a vůbec mistry psychiky. Ale ostatní školy by o to byly ochuzeny...

Živly

Různé látky jako oheň nebo jed zraňují za jeden život. Toto zranění se nehlásí jako BUM, ale používá se přímo označení daného živlu (OHEŇ, KYSELINA). Tyto látky jsou: elektřina, jed, kyselina, mráz a oheň. Otázka zní jak je pojmenovat? Zatím se používá označení živly, ale to není příliš výstižné.

Navíc tři z výše uvedených látek – elektřina, mráz a o