Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Komerčnost pravidel

Jistá nejmenovaná firma zvažuje vydání Awainu a tak mám na Vás několik závažných dotazů.

1) Myslíte si, že je v Čechách LARP vydatelný tak, aby z toho byl aspoň nějaký zisk? Já osobně si tím vůbec nejsem jist.

2) V případě vydání by to asi chtělo vymyslet nějaké jiné jméno. Awain je příliš abstraktní. Napadá vás něco? Třeba "Démoni, ďáblové a Jiří Smažák" nebo "Pomsta Víly Míly"? ;)

3) V jaké podobě pravidla vydávat? Mně by přišla optimální vydávat jednotlivé příručky zvlášť - základní pravidla, bojovník, kouzelník, zloděj, alchymista, bestiář, tvůrce, vyšší povolání. Vše ve formátu A5, aby to šlo lépe brát s sebou.
Příručky by ale měly docela málo stran. Předpokládám, že při komerčním vydání by byla pravidla asi třikrát obsáhlejší - tedy místo současných cca 100 stran tak 300, možná o něco více (větší písmo, jiný font než garamond, obrázky, grafika…). To znamená, že příručka pro zloděje by měla jen asi 9 stran, ve formátu A5 cca 18. Přirozeně šlo by tam dát dlouhé povídání o roleplayingu jednotlivých povolání, příběhy, příklady atd., ale stejně by to nebylo mnoho.

4) Bylo by lepší v pravidlech používat obrázky nebo fotky? Kdo by byl ochoten objevit se na fotce v pravidlech? Dal bych tam klasické tématické fotky - v příručce alchymisty alchymistu jak vaří lektvar, u kouzelníka čaroděje jak sráží na zem upíra nebo něco takového.

5) Vadilo by vám hrát podle oficiálních pravidel, která by se musela kupovat a byla také z komerčních důvodů mnohem delší (byť ty stránky navíc by bylo jenom povídání a obrázky, žádná pravidla)?

Necron

Dřevárny | datum19.01.05 | 4391x | Poslat e-mailem

Diskuze:Komerčnost pravidel

Články na podobné téma

Awainské drobnosti (vyšlo 01.02.05)
Awainské drobnosti (vyšlo 01.02.05)
Složitost pravidel (vyšlo 06.01.05)
Složitost pravidel (vyšlo 06.01.05)
Pravidla pro Alchymistu (vyšlo 28.12.04)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu