Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Legenda o Pravdě

Byla jednou jedna Pravda. Nebyla to obyčejná pravda, která se krčí někde v rohu, tahle byla z kamene a rozprostírala se na vysokém kopci obklopena lesy...
Pravda2004 Pravda2004 Pravda2004

...na tuhle Pravdu přijelo 13 hrdinů. Nebyli to obyčejní hrdinové, jak je známe z pohádek, tihle se sjeli ze všech stran, aby vytvořili nový svět. Novou a další Pravdu. Byli to Organizátoři.

Tentokrát byla jejich Pravda o dracích. A tehdy náš příběh začíná, i když jeho kořeny začínají dávno v minulosti. Někdy tenkrát Vlček a jeho první dáma Gendrim, po jejich boku stojící Hellena a duše Haničky společně tkali vlákna Osudu dalších, jejichž čas teprve přijde. Spousta hodin musela odbit, role papíru muselo být popsáno, tisíce slov vyřčeno, aby vše dobře dopadlo.

V kruhu kolem nich je zbylých deset hrdinů. Jejich schopnosti nejsou tak velké, aby vytvořily celý svět, oni jen pomáhají, aby vize byla co nejvěrnější. Život co nejpestřejší a smrt jeho součástí. Činí tak ne pro sebe, ale pro zástupy dalších, kteří jen přijdou do kolosea života, prožít si svoji vteřinu slávy...

Vlček, Mistr Cechu válečnického, Bůh bohů. Neposlal by nikoho někam, kam by sám nešel. Jeho hlas je vždy silný.

Pravda2004 Pravda2004

Gendrim, První dáma Pravdy, Mistryně Kouzelnické kapituly, čarodějka. Její hlas je vlídný.

Pravda2004

Hellena, Nejvyšší Cechu léčitelského, růže Pravdy. Její hlas je tichý.

Pravda2004 Pravda2004 Pravda2004

Radost, Pán veselí a křiku. Klaun i Mág. Jeho hlas je moudrý.

Pravda2004

Yuhů, Pán tradic a pravidel. Nejstarší z Bohů. Jeho hlas je oddaný.

Pravda2004 Pravda2004

Lopo, Jeden z Pamětníků. Šedý balvan ze Stonehenge. Jeho hlas je unavený.

Mikuláš, Pán Harfy a buzuki. Jeho hlas je trpělivý.

Pravda2004 Pravda2004

Lami, Pán výtek a kritiky, Jeho hlas je věcný.

Mravouk, Rytíř Pravdy a strážce mravů. Jeho hlas je spravedlivý.

Pravda2004 Pravda2004 Pravda2004

Xirkan, Mistr Zaklínač, Pán vzpomínek a starých zvyků. Jeho hlas je nadšený.

Pravda2004

Boldrik, Pán pohody a klidu. Jeho hlas je bodrý.

Bára, Paní radosti a smíchu. Její hlas je veselý.

Pravda2004

Casper, Přítel všech. Nejstarší troll z Pravdy, Jeho hlas je věrný.

Do uhlazeného písku kolosea už přicházejí první postavy. Jejich kroky jsou opatrné a oči těkají kolem. Ještě nevědí, co je opravdu v nich. Ještě nevědí, co je čeká, a tak si jen hledají své místo. Jako vítr prolétá nad hlavami Legenda, odráží se ve slunci a málokdo si všímá, že stíny některých mají dračí křídla. Vybledlá písmena legend se občas zjevují v písku.

Drakopáni musejí být nalezeni.
Drakopáni musí být odhaleni.
Poté se musí obrodit a musejí činit pokání.

Udržet svět při nuancích života všech dobrodruhů je čím dál těžší, sil ubývá, ale i bohům přijíždějí posily. Kruh doplňují známá jména - Min, Mišoň, Dara, Hustorek, Nekron, Nakor, Zdenál, Shpunt, a Majka.

Pravda2004 Pravda2004
Pravda2004
Pravda2004

Časová kontinuita je však opět porušena. Z trhliny vyjíždí podivný povoz se zářícíma očima. Z jeho útrob vyskakuje několik postav v zelených oblecích s podivnými nástroji v rukou.

Pravda2004
Pravda2004 Pravda2004
Pravda2004

Čas je ale neúprosný. Ač dobrodruzi zdolávají překážky a písek je zbrocen kapkami krve i potu, nejtěžší zkouška je teprve čeká. Legenda jako vítr čechrá všem hlavy, oblétá kolem a mění se ve vír. Ten pak rozmetá písek na všechny strany, dobrodruhům bere síly a z jeho středu se ozývá dračí řev.

Přichází Smrt, tentokrát má jméno Aaron, a v podobě obrovského draka ničí vše živé. Všichni se musí semknout, dokázat nemožné a zastavit ho. Jen rolyndy vědí, že teď přichází jejich čas, a jejich dech je klidný. Přichází čas hrdinů a jen hrdinové přežívají.

Rozvířený prach halí bojiště. Řev boje pomalu utichá. Čas hrdinů skončil. Kruh se otevírá a postavy v kápích krokem odcházejí zářícím Vzorem. Zůstává jen Pravda, Vzor a hořící pochodeň.

Pravda2004

Lopo

Dřevárny | datum16.08.04 | 4873x | Poslat e-mailem

Diskuze:Legenda o Pravdě

Články na podobné téma

Proč muži lžou (vyšlo 24.06.05)
Pravda 2003 - kritika (vyšlo 07.09.03)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu