Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Šatrh at Hell's - Lost in time

Jak vypadal Hellenčin první Šatrh?

Prvnímu Šatrhu v tomto roce, byla věnovaná maximální pozornost. Hellena sehnala(obětovala) výbornou chatu poblíž Strakonic s tím, že se do ní 20 lidí prostě nevejde. No bylo nás sice jen 19, ale vzhledem k tomu, že postele byly průměrně zaplněny pouze po jednom kusu, rezervy ještě byly.

Usilovná příprava vrcholila již v pátek, kdy já z Krizoněm jsme vyrazili na nákupy a Helča ještě domýšlela chybějící části scénáře. Samozřejmě ve své oblíbené kanceláři pod otevřeným nebem...

Satrh at Hell's

Co je ve scénáři, se musí dodržet

...Druzinka se probira z kocoviny, opousti hospodu bez placeni. Motivaci si vymysli sami, nacpe se jim akorat ze maj desnou kocovinu a ze si nic nepamatujou ...


No když je to ve scénáři, tak se to musí dodržet. A když kocovinu, tak pořádnou. Rozdělili jsme si jednotlivé hráče s naprosto nečistým úmyslem naprostého opití. Líp se to plánuje než realizuje, ale hospodský byl na naší straně a pití, PITÍ bylo dost. Ženy byly rovněž dostatečně vilné a za zlaťák se nabízelo, kde co. I já jsem se chopil svého úkolu s konvičkou čaje začal povzbuzovat nebohé dobrodruhy. O co méně alkohoholu jsem měl já, o to víc jsem si s nimi ťukal a doléval jim.
No myslím, že prvního úkolu jsme se zhostili dobře. :o)


Satrh at Hell's Satrh at Hell's Satrh at Hell's

Satrh at Hell's Satrh at Hell's Satrh at Hell's

No drobné vyostření situace samozřejmě došlo, leč zdá se, že hladina alkoholu byla již dost vysoká.

Satrh at Hell's

USAsword

Novinkou této akce, mělo být odzkoušení tzv. USAmečů. Principiálně kus vodovodní trubky, obalené izolací a toť vše. Jak říká sám propagátor, tyto zbraně jsou velmi bezpečné a příjemné na omak. Tedy můžete toho druhého urputně mlátit a nic se mu nemůže stát. (zde teorie končí ;-))
Mnoo, odzkoušeli jsme to dostatečně, ale úspěch tyto zbraně příliž neměly. Předesílané výhody se příliž neprojevily a kromě toho, že byly nevzhledné, ještě přibylo souseků...

Satrh at Hell's Satrh at Hell's

Hrdinové starých časů na cestách

Malinko společensky znavená skupina bohatýrů opouští zničenou hospodu. Jsou rádi, že už jsou na čerstvém vzduchu a hledají místo, kde by odložili skupinu opic, která se k nim někdy k půlnoci přidala. Loupežníky, kteří jim chtěli situaci zjednodušit, vyřešily až příliž rychle. Zato osvobozená vesničanka vzbudila zájem celého mužského osazenstva. No, nabídka kvalitního odpočinku v prostorné chýši byla až příliž lákavá, než aby se dala odmítnout.

Satrh at Hell's Satrh at Hell's Satrh at Hell's

Ve chvíli, kdy k družince přibíhá houf atraktivních vesničanek, není už nač čekat. Zlý Nekromant zúžuje celou vesnici a my, nebohé, potřebujeme pomoct statných bojovníků...

Satrh at Hell's Satrh at Hell's Satrh at Hell's

Pozdě, ale přece.

Hubení nemrtváci nikoho nešetřili. Jejich vychrtlá těla se ale pohybovala až podivně mrštně a jejich končetiny útočily jakoby vedeny podivným rytmem. Jejich pán je dobře zúžil. Zabili i starostu, parchanti!

Nekromant se začíná bát o svůj bídný život. Jedna z jeho posledních šancí je obrovská vichřice, kterou se mu podaří přemluvit, aby se pustila do dobrodruhů.


Satrh at Hell's Satrh at Hell's

Ale ani ta je nemůže zastavit a přichází tak konfrontace, kterou skupinka určitě nečekala.

Satrh at Hell's

Nekrocvičitelka

Ano, Zlá Obří Zmutovaná Nekro Cvičitelka Aerobicku na Ostro, to je to zlo, které po léta zúžuje celý kraj. Jakmile začne hudba hrát, všichni jako zmámení musí poslouchat podivným příkazům. A už to začíná:

"To je dobře, že jsme se tu sešli v tak hojnéééém počtu. Ale vzhledem k tomu, že máme mezi sebou úplné nováčky, naučíme se nejdříve základní kroky. První bude Step-touch...."

Skupinka zpočátku nechápe, co se děje. Z kazeťáku hraje rytmická hudba a kromě nekrocvičitelky čtyři další individua předvádí něco jako parodii na aerobik.
Satrh at Hell's Satrh at Hell's

Cvičitelka má ale velkou výdrž (kostlivci jsou na tom o něco hůře) a tak celá sestava se předvádí i na druhou stranu. Skupinka ještě chvíli skotačí a pak se vrhá na nebohé zúžence. Slavně vítězí a odchází vstříc dalším dobrodružstvím. Ale, co to?

Časová smyčka

Před skupinkou se ale opět objevují bezradné vesničanky, kterým zlý Golmorian zúžuje vesnici. Poté přichází opět vichřice (+veverka a babička jako vedlejší setkání) a opět něco málo aerobicku. Při druhém okruhu družinka přichází s prsty v uších, aby se vyhnula mámivé melodii. No stačilo tasit zbraně a už se cvičilo.
Třetí okruh zkusili vyřešit rychlostí a hrubou silou. Spěchali seč mohli. Jen pro srovnání - první okruh jim trval hodinu a půl, při druhém jsem si v klidu uvařil jsem si nudle a zbaštil je hůlkama a třetí zvládli za 15 min. Jak se sami pochlubili, cestou nezůstalo vůbec nic živého. I tu blbou veverku si přivedli na řetízku.

Pak je to konečně napadlo. Ještě netušili, cože to vlastně v noci provedli, ale aspoň se pokusili odcouvat vše co prožili od opuštění hospody. Takže jsme si celou sestavu zacvičili odzadu, vichřice je přifoukla, posekaní nemrtví utekli od starosty, atd. až k hospodě. Tam se konečně dozvěděli, kde udělali udělali chybu:

Satrh at Hell's Satrh at Hell's

Kolem půlnoci to v krčmě opravdu žilo. Piva neubývalo, ženy se smály a nově příchozícího si nikdo ani nevšiml. Teda, dokud nezačal nabízet hodinky, budíky, přesípačky, kterých měl snad na tisíce. Dva nadraní karbaníci však měli zrovna jiné zájmy:
"Ty, švindluješ! Já? Kolik máš karet? Pět? Šest!"
"Hooodinkýýý, kupte si hodinký...", nabídl jim neznámý.
"Co ty se do nás navážíš?", žduchli do hodináře tak, že ho zastavil až výčepní pult.
"Já mám hodinky, kterýma můžu zastavit celý tento svět", ozval se a vytáhl podivně vypadající hodiny.
"Joooo, tak tyhlety hodiny, myslíš?", ozval se karbaník, který mu je v cukuletu sebral a bez diskusí zašlapal do země.
"A co uděláme s Tebou, Ty nádivko? Půjdeš do žumpy. Pojďte chlapi, tady pán chce okoupat. A zazpíváme si tu na naší", ČAS stále nemohl překvapením popadnout dech a už se nesl někam za krčmu, kde to podezřele smrdělo. Tuhle písničku taky ještě neznal...

"Na zahradě žumpa,
u tý žumpy pumpa,.."
(celý text)

Konec

ČAS byl sice po noci v žumpě trochu nevrlý, ale poté co se trochu otřepal na okolo stojící družinku, aspoň se mu zlepšila nálada. I opravu hodinek družinka na závěr nějak zvládla a tak první Šatrh mohl pomalu skončit. Ještě příjemný večer u ohně a u kytar a pak už zůstavají jen vzpomínky.
Tentokrát jsem nadával sám sobě, že jsem tolik fotil, protože vybrat z toho jen malou část, bylo strašně těžký.
Díky Hellence za uspořádání a všem zúčasněným, za úžasný (opravdu úžasný) víkend a zase někdy na viděnou.

Satrh at Hell's

Lopo

Dřevárny | datum13.04.04 | 4810x | Poslat e-mailem

Diskuze:Šatrh at Hell's - Lost in time

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu