Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Pozvánka: Festival fantazie 2007

29. 6. – 8. 7. 2007 se v Chotěboři uskuteční 12. ročník největšího festivalu fantastiky (sci-fi a technologie budoucnosti, fantasy a mytologie, horor a záhady, historie a vojenství a další přidružené žánry).

29. 6. – 8. 7. 2007 se v srdci České republiky (v Chotěboři) uskuteční 12. ročník největšího festivalu fantastiky (sci-fi a technologie budoucnosti, fantasy a mytologie, horor a záhady, historie a vojenství a další přidružené žánry), který staví na bezkonkurenčním rozsahu programu a délce konání. Občanské sdružení SFK Avalon a partnerské kluby a organizace v deseti dnech programu představí přes 1000 pořadů, několik desítek filmů a známé seriály: Lost, Červený trpaslík, Stargate, Star Trek, Babylon 5, Battlestar Galactica, Buffy, Firefly… i zcela nové počiny. Linie věnované slavným fantastickým filmům či knihám zahrnou: Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter, Duna, Zaklínač, Eragon, Narnie, Noční hlídka…

Samostatné programové linie se zaměří na literaturu, vědeckou futurologii, klasickou sci-fi nebo horor. Občanské sdružení MaelströM kromě kulturních přednášek přispěje teoreticky i prakticky k herní části festivalu – osobnostní hry (RPG, hry na hrdiny), deskové, karetní i stolní válečné. Prostor dostanou i hry počítačové. Své místo mají i literární soutěže: čtenářský Aeronautilus a tuzemská varianta klání v nejkratším známém žánru o 55 slovech – Nanofikce.

Velký rozsah budou mít i nefantastická témata: military (letos hlavně 1. světová válka), moderní společnost, klasické dětské seriály, východní Asie s kultem mangy, anime a Dance Dance Revolution. Cimrmanband uvede divadelními vystoupeními a semináři Festival Járy Cimrmana. Amatérské filmy zastoupí FanFest. Festival navštíví i světoznámý spisovatel fantastiky Harry Harrison, za českou stranu např. Ondřej Neff či Miroslav Žamboch. Herce zastoupí David Nykl ze seriálu Stargate Atlantis. Program bude probíhat i pod širým nebem – LARP Křest ohněm, bitva o Helmův žleb, OrcLYMPIÁDA, šermířská vystoupení a další. Bonbónky navíc budou břišní tance, výstava obrazů, klavírní koncert… A poprvé v dějinách festivalů fantastiky dojde i na oficiální svatbu.

Více na http://www.festivalfantazie.cz

Vojtěch Čepelák

Akce M&M | datum26.06.07 | 6138x | Poslat e-mailem

Diskuze:Pozvánka: Festival fantazie 2007

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


Články na podobné téma

Pozvánka na Seminář organizátorů dřeváren (vyšlo 14.09.06)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu