Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Líšnice 2006 - recenze

Rád bych Vám povyprávěl o megaakci, jež se odehrála 7. května tohoto roku. OS Dámy v sedle uspořádaly v pořadí již III. Den koní v Líšnici u Milevska. Tentokrát s podtitulem Tanec s koňmi. Jsem pamětníkem předchozích dvou akcí a musím říct, že rostou jak do délky a hodnoty programu, tak do výšky a preciznosti předvedeného umu.

Celé představení bylo zkonstruováno tak, aby se divák nenudil ani chvilku. Koňské party střídaly vystoupení pěších umělců, aby zbyl čas pro potřebné manévry v zákulisí. Programem provázela paní Hana Herčíková (k její roli se ještě s gustem vrátím). Občerstvení zajistil pan Štěpán Štván (taky si rýpnu ke konci recenze) a suvenýry Manufaktura.

Pan Iš se svými frískými hřebci - čtyřspřežíO čem si to asi povídají? O všem a o ničem :-)Pan Iš se svými frískými hřebci -  zápřež einhorn

K shlédnutí byli kočárové dvou, tří a čtyřspřeží v podání fríských hřebců pana Josefa Iše z jihomoravských Uhřic, dvojspřeží haflingů Zemského hřebčince Písek, slavnostní dekorování Perly (odsedlání z dámského sedla) starostou Sepekova panem Stanislavem Sedláčkem a Shagya Arab Tálin. Samozřejmě nechyběly ukázky ježdění v dámském sedle (DS) v podání Karolíny Frankelové (fríský hřebec Gjolt), Jany Vedralové (ČT Pohoda), Lucie Hřebejkové (starokladrubský vraník Artuš), Evy Maredové (ČT valach Prim) a Heleny Vrbické (fríská klisna Reina B.). Jako bonus v DS se předvedli Lucie Hřebejková (Artuš), Hanka Soukalová (ČT Monty) a přátelé na ponících na téma Mexiko od Třech Sester. A nesmíme zapomenout na akční završení celého odpoledne v podání kaskadérské skupiny Caballos.

Lucka Hřebejková s Artušem - rokoko Fóórmánííí formani, Vás sem měl vždycky ráááád... Hanka Soukalová na Mexiko od Tří sester
Lucka a Perla - slavnostní odsedlání z dámského sedla Evička s Primem

V intermezzech nutných pro přípravu koní jste mohli shlédnout šermířské Studio William, taneční seskupení Ambrosia a výbornou hru upravenou pro téma tohoto odpoledne "židličková" na ponících pro nejmenší diváky. Nechyběly ani soutěže o ceny.

Studio William - borci z Práglu, žádná (j)elitaAdélka vyčarovala koně!

V roli hlavních organizátorů se předvedly Hanka Soukalová a Lucie Hřebejková. Když vezmeme do úvahy jejich osobní účast v programu (a ne jen jeden vstup!) tak to byl výkon hodný obdivu. Na pomoc jim přispěchali haranti a orgové z DDM pro Prahu 2 a dva členové elitní jednotky "Kurýrů" z Prahy. Všichni dřeli jako UK, aby nic nenarušilo plynulý chod vystoupení. Za odměnu jim byla After party v hospůdce "U mě" Richarda Hřebejka v Sepekově. A že to stálo za to :-)

Elita operačního štábu, muži v džínách :-)Ale že mu to sluší s tou motykou :-)DDM v akci Hlavní org se nefláká, maká jako na DDM

Jak jsem slíbil, vracím se k speakerovi akce. Dotyčná osoba se dostavila dle mého soudu nepřipravena, zmatena a nevhodně se vyjadřovala v průběhu svých monologů (s vyžádanými podklady dodanými v termínu týden před akcí je to výkon hodný genia). Dnes je již známa persona pro další Den koní, jenž se bude konat v příštím roce. Jsem tomu nesmírně rád, protože dotyčnou osobu znám z poslechu mnoha "koňských" akcí a vím, že určitě nezklame. A ještě k občerstvení. Aby došly základní suroviny jako klobásy, chleba, káva atp. před necelou polovinou akce, jsem nezažil. Tiše doufám, že se ta osoba poučí ze svých chyb a příští rok se polepší. Občerstvení není tak náročný koníček, aby si ho nemohlo vzít na starosti samo Peklo a zaměstnat pár svých hříšných duší.

Příprava Caballos na trénink Parkování pro Artuše (hlavně to něříkejte Břéťovi!)trénink Caballos

Co závěrem? Těším se na další ročník. A na After party (foto1, foto2) :-)

Pořadatel akce: OS Dámy v sedle

Mgr

Akce M&M | datum23.05.06 | 7520x | Poslat e-mailem

Diskuze:Líšnice 2006 - recenze

Články na podobné téma

Muži z marketingu neumějí jezdit na koních (vyšlo 17.02.07)
III. Den koní - Líšnice u Milevska (vyšlo 09.03.06)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu