Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Připravenost absolventa školy na pracovní život 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


Ještě poznámka (Nec-Ron, 18.01.06 15:30)

Některý nudnější části jsem vynechal, aby to nebylo moc dlouhý. Takže to občas může drhnout.

Smysl (Nec-Ron, 18.01.06 15:21)

Já jsem myslel, že to sem Lopo dá - tohle jsem psal jako úkol na poslední předmět, co mi zbývá. Cílem bylo napsat úvahu na tři stránky na téma "Připravenost absolventa na praxi". Takže to není jako origoš text pro Berušky, ale jen něco, co jsem odevzdával ve škole :) Tím pádem utíkaj souvislosti. A je to zaměřený konkrétně na ČVUT, stavební fakultu.

(Radost, 18.01.06 14:23)

architektura a estetika - tak tragické to zase nebude. myslím že (upřímně) studium estetiky nikomu ještě dobrý vkus nedalo. Tohle je spíš otevřeností a pozorností. Problém spíš je, jak se a kdo do těch komisí posadí, ivánku, kamaráde...:-(
stejně tak psychologie - spíš než teoretické vysokoškolské přednášky z psychologie by managerům prospěl nějaký kurs, trénink, výcvik základních komunikačních dovedností... a to firmy pokud vím dělají... jinak pokud vím tak na technikách jsou humanitní obory jen proto, aby studentni měli dost kreditů. To si myslím vypovýdá dost o jejich úrovni.
osobně jsem se k tomu, abych studoval kvůli znalostem, musel propracovat. A to navzdory ekonomické nevýhodnosti takového studia. na druhou stranu nepovažuju to za ztracený čas.
A asi se shodneme v tom, že zpoplatnění studia by vytrhlo některé z těchto trnů.
A ještě jedna poznámka na okraj - měl bys možná poznamenat, že tvůj článek rozhodně nelze aplikovat na všechny školy a obory (např. medicína...)

... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu