Diskuse
Hledání

Nepřihlášený uživatel

Diskuze:Složitost pravidel 

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


Složitost (Necron, 14.01.05 11:33)

Tak ju, myslím, že otázku vtipu jsme vyřešili: nezruší se, ale budou jen tři stupně. Úrovně kouzel se budou jmenovat tedy asi ULTRA a ARCI, když nás nic lepšího nenapadá :) Takže zbývá dořešit:

1) Název vtipu. Co kdyby se to jmenovalo vtip, vtip na ultra a a vtip na arci? To by bylo každému jasné, proti jaké úrovni kouzel ten vtip je. Ale zní to trochu divně... Taky by se vtip mohl úplně přejmenovat - je to hezkej název, uznávám, že když někdo na kouzla říká CHA, tak je vtipnej. Ale nevím.
2) Veřejná kouzla. Napadá vás nějaké, které by se z toho seznamu mohlo škrtnout?
3) Ještě vás napadá nějaké možné zjednodušení?

...měl bych už konečně vyrobit ty trička :) Teď budu mít i Awainský logo, tak možná s ním.

Re: Podpory (Necron, 12.01.05 11:34)

Nevěřím tomu. Gawainský podpory (a Awainský jakbysmet) se taky často nepoužívaj, i když ty kouzelníci jsou na to zvyklí. Nikdy jsem třeba neviděl použít podporu u Extenze nebo Nome Tuumu. Navíc by to byly další informace, který by se kouzelník musel učit. Chudák :) Navíc chudák já nebo kdokoliv jinej, kdo by to musel vymyslet. Kouzel s podporou (tedy prokletí a útočných) je cca 25, vynásobeno dvěma 50. Uf.
Asi fakt nemá cenu hledat nějaká logická slova pro ty podpory. Vyladění s jazykovýmy kmeny bych se nebál - stejně už existuje MULTIPLIKO, JANT, TRAMO, PENETRA. Všechno je to takový nejspíš asi latinský, tak možná něco podobného. Asi bych nechal to ARCI, to zní pěkně. Otázka je druhá úroveň. Nejhezčí by pochopitelně bylo abrakadabra a simsalabim, ale je to moc dlouhý.

Podpory... (Mikuláš, 12.01.05 10:26)

Když je na to naučíš, fungovat to bude :) Je to otázka zvyku. A myslím, že by to roleplayingu mohlo decentně pomoct...
U předpon jsem spíš pro ten shluk libozvučných písmenek. Jen je problém, aby ladil s těmi různými jazykovými kmeny, co máš u kouzel... hm...

Předpony (Necron, 11.01.05 16:53)

Už takhle spousta lidí materiální podporu nepoužívá. V nové verzi awainu k tomu jsou víc nuceni, protože seslat kouzlo bez podpory stojí o mag víc, ale kdyby měly ještě u silnějších kouzel dělat větší podpory, tak se bojím, že by to nefungovalo.
Dobře, hezká logická řada nebude :) Ale jakou udělat? ULTRA by se mohlo nechat, ale když by další bylo ARCI, tak nepletlo by se to s Gawainským ARCI?

Předpony... (Mikuláš, 10.01.05 23:15)

Hezkou logickou řadu nevytvoříš. Buď bude notoricky známá z nějakého naprosto nesouvisejícího případu (obvykle asi exaktních vět), nebo nebude logická... V případě jenom dvou předpon si podle mého klidně můžeš vymyslet dva docela nelogické, zato však libozvučné, shluky písmenek :)
A možná bych ta silnější kouzla nějak podtrhl na materiální podpoře. Že by se nějako zvětšila ta doprovodná gesta, ať je legrace a je vidět, že je kouzlo věěětšíííí...

Vtip (Necron, 10.01.05 18:55)

SCHOPNOST APIA DEMINUM je velmi užitečná proti komukoliv s vtipem. Stojí sice 9 zkušeností, ale ušetří ti spoustu magů. Já bych si jí vzal primárně. Ale je na to třeba být čaroděj, což je loj.
ULTRA a ARCI mi nepřijde moc logická řada. Co je to za slova? Z latiny?
Kdyby se psalo vtip (ultra), tak se bojím, že by si každý myslel, že je imunní proti ultra. Co třeba vtip, zdokonalený vtip a mistrovský vtip? Nebo vtip (ultra, arci), vtip (arci) a imunita na magii. I když imunita na magii zní jako že není možné na cíl kouzlit ani třeba podpůrný kouzla.

(Radost, 10.01.05 16:36)

jo, to zjednodušení je dobrý. nechal bych ultra a arci, připadá mi to nejlogičtější aby se zachovala původní terminologie. ale s tou imunitou na magii (vtip 3) si nejsem úplně jistý - mít kvůli tomu schopnost apie deminum kterou 100% jinak nevyužiješ mi přijde ne moc dobrý. Na druhou stranu kouzelník v awainu může taky boostit, neúsovat a vzít si jinou schopnost. Třeba schopnost ávanasí :-)
(toby ten vtip 3 mohli mít skutečně jen ultimátní potvory typu Jiří Smažák, Bůh Jablonitových golemů nebo arcimág Radost checht a zřejmě jen na světě)
Zrušení tabulkového vtipu u kouzelníků beru.
Pochopit že vtip 1 znamená imunitu na normál mi nikdy problémy nedělalo, ale asi to problém je. Takže by byl jako vtip (ultra) = vtip 1, vtip (arci) = vtip 2 a magická imunita (?)
stejně by mě ten magický souboj dvou kouzelníků zajímal

Re: Vtip (Mikuláš, 10.01.05 09:55)

Rozhodně je to příjemně jednodušší :)
Ale jelikož nejsemkouzlomrsk, jsem líný to domýšlet do důsledků, takhle od oka mi to přijde zdravé.
Ultimátní bestie jenom do ultimátních tažení. Nebo pro škodiče ražení Dárošů.
Jména - docela se mi líbí lakáryjský systém čárymáry/abrakadabra a to třetí si nepamatju, třeba simsalabim :)

Vtip (Necron, 10.01.05 09:31)

A co vtip nerušit, ale jen snížit na tři stupně??? To by to počítání dost zjednodušilo. A trojka je takový hezký číslo. Byl by tedy možný vtip 1, vtip 2 a vtip 3. Proti vtipu 3 by fungovala jen kouzelná schopnost (SCHOPNOST APIA DEMINUM by ho snížila na vtip 2).
U kouzelníka by se sice musela zrušit tabulková schopnost vtip, protože se zkombením by se stal imunním na magii, ale to je jen dobře - jeho tabulkovou schopností by se stala magenergie, takže všechny karty postav by byly jednodušší o jeden sloupek. A kouzelník by měl dovednost, která by mu dala vtip 1 a navíc kouzlo na zvýšení vtipu (Demais Resista, což je mimochodem dost špatný zaklínadlo).
Jak ty dvě úrovně pojmenovat? Buď normárně ULTRA a FORTE, ale to nezní moc dobře. Nebo MEGA a GIGA, to je moc počítačový. Nebo něco a ARCI. Stejně by to možná chtělo přejmenovat úrovně vipu. Vtip 1, 2 a 3 je trošku složitý, protože si musím uvědomit, že vtip 2 znamená imunitu na normál a ULTRA. Lepší by bylo možná psát to vtip (ULTRA) nebo nějak tak.
Myslím že snížením vtipu na tři úrovně by se mohla slušně snížit rychlost růstu magů. Každá nestvůra by si taky lépe pamatovala svůj vtip. Magické příšery 1, vyloženě silně antimagické (golem, drak, nakombený čaroděj) 2 a ultimátní 3 (otázka, jestli je vůbec dávat do tažení - kouzelník v družině by musel mít onu SCHOPNOST APIA DEMINUM, aby si zahrál).

Dvojmagy, trojmagy aneb úrovně kouzel (Necron, 10.01.05 00:26)

A co si myslíte o těch úrovních kouzel? Že by kouzelník uměl seslat X prvolevelových kouzel, Y druho a Z třeťo. Nepamatovalo by se to líp?

starší reakce >>
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu