Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

EPP Sedlice - fotogalerie

Začátkem června nás Andrej vytáhl na Evropský policejní parkůr v Sedlici. Byla to pro nás velká premiéra a podle toho to taky dopadlo. No, nikoho jsme nezastřelili a výsledné umístění odpovídalo investované přípravě...

 

EPP Sedlice Andrej jakožto nejzkušenější, se nám cestou do Jižních Čech snaží vysvětlit pravidla. Nejsou úplně složitá, ale přesto naprvé zní komplikovaně. Snažím se zapamatovat alespoň to nejdůležitější. Mám 50 nábojů, nabíjí se po pěti a do času střelby se počítá i páskování a když něco nevím koukám kolem a dělám to co ostatní (zároveň soutěží čtyři střelci). No Sáhib tu předposlední činnost trochu opomenul, ale naštěstí mu poradili a pokračoval dál.


Rychlostřelba 7m

15 sekund na první disciplínu není úplně málo, ale za tu dobu je potřeba: najít pistoli v pouzdře, natáhnout, zamířit (to už mi běží třetí vteřina), nasypat 5 ran (asi víte kam), pak najít druhý zásobník, přebít, a protože jsem si to blbě rozplánoval, tak znova natáhnout a pokračovat ve střelbě. Trubka oznamuje 15 sekundu a tak přecházím na pudovou střelbu a domačkávám poslední dvě rány... Ufff. Rozhodčí přichází s výsledky a mám 44bodů (z 50). No to by šlo... Andrej výsledek do dnes tají ;-)

EPP Sedlice EPP Sedlice
EPP Sedlice EPP Sedlice

Sáhibovi se evidentně také zadařilo. Chybějící zásahy v terči marně zkouší hledat v trávě. Prostřední fotka, je sice až z konce závodu, ale Sáhibovi to u terče vyloženě sluší :o) ...

EPP Sedlice EPP Sedlice EPP Sedlice

Střelba z leže 30m

Na takovou vzdálenost mi to přijde už jako snajpeřina. Moc na terč nevidím, špatně se mi leží a k tomu mám dvakrát závadu. Proklínám svoje špatné držení Glocka. Začínám se pokládat za humanistu.

EPP Sedlice EPP Sedlice

Střelba v sedě 25m

Sedíme na kusu dřeva a já ještě špekuluju, který posez je výhodnější. Od souseda odkoukávám oporu o koleno, ale nevím. Sáhib evidentně improvizuje.

EPP Sedlice EPP Sedlice EPP Sedlice

Střelba zpoza zástěny 20m

Dřevěná lišta malinko zavazí, ale evidentně pocítá s tím, že policie bude opětovat střelbu zpoza pouličního osvětlení. Zajímavostí je rovněž to, že když se střílí zleva, je povinností držet zbraň v levé ruce. Naskádat si na zbraň ruce naopak, mi připadá jako test IQ. (výsledek nic moc).

EPP Sedlice EPP Sedlice EPP Sedlice

Střelba v kleče 15m

Napohled triviální, jen nevím proč tomu ty výsledky neodpovídají. Asi to je tím, že jsem to před tím nikdy nezkoušel. Ani radši neřeším, kdy se policista dostane do takovéto střelecké pozice. :-)

EPP Sedlice EPP Sedlice

Rychlostřelba ve stoje 15m

No, chlapi máte na to 10 vteřin, tak se trochu snažte. Jako kdybych toho seržanta slyšel.

EPP Sedlice

Střelba na kolečka 10m

Záverečná disciplína. Rozhodčí ukáže střelci kolik mu zbývá do celkového času 5:30min a pak už se jen snaží co nejlépe zasáhnout malá kolečka v rozích terče. Do pravého se střílí jednoruč silnou rukou. Do levého normálně obouruč. Do levého střílím už jen jednu ránu a rozhodčí mě zastavuje. Pomalu jsem páskoval a měl dvě závady a to je výsledek.

EPP Sedlice EPP Sedlice

Jsem sice hodně zvědav na premiérové výsledky, ale na ty si musíme počkat až do Prahy. Jsem sám na sebe naštvaný, ale spíš abych se motivoval pro příště lepší výsledek. Andrej si ještě zkouší, zda mu lépe nepůjde funkce rozhodčího, neboť není také zcela spokojen.

Pak už toho fakt plný brejle a těším se do Berouna na oslavu narozenin..


EPP Sedlice

P.S. Výsledkovou listinu už máme. Máme pěkný poslední tři místa.

Lopo

IPSC | datum17.06.04 | 7456x | Poslat e-mailem

Diskuze:EPP Sedlice - fotogalerie

Jméno: e-mail:
Nadpis příspěvku:
Vlastní text:Používat HTML?


... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu