Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

World of Warcraft - 2 - Motivace, instalace, aplikace

Máte svou koupenou hru, máte středně výkonný počítač, připojený na internet, máte kreditní kartu nebo předplacený kupón, máte myš s kolečkem, co vám chybí? V tomto článku bych chtěl představit základní koncept světa Warcraftu a jak se hraje...

MMORPG – massively multiplaying online role playing game. Jak si každý správně přeloží, jde o typ počítačové hry hranou online, s velkým množstvím spolupracujích a soutěžících hráčů v nějakém virtuálním světě. Jde o RPG, tedy hráč ovládá jednu postavu, kterou rozvíjí, učí jí nové schopnosti, získává sociální kontakty, plní úkoly a v neposlední řadě shání oblečení, vybavení a další libůstky. V případě World of Warcraft je tímto světem Azeroth, známý ze série počítačových strategií Warcraft, tedy fantaskní svět s trochu pohádkouvou, ale někdy i dost pochmurnou atmosférou. Těmi stranami je Aliance a Horda, které spolu válčí o dominaci nad tímto světem. Tou postavou může být kdokoliv z kombinace osmi ras (člověk, trpaslík, gnóm, noční elf za Alianci, ork, troll, nemrtvý a tauren za Hordu) a osmi povolání (válečník, mág, kněz, druid, zloděj, černokněžník, paladin a šaman) Samozřejmě některý povolání jsou dostupná jen pro některé rasy (například druid může být jenom elf nebo tauren) Dalším důležitým specifikem World of Warcraft je typ serveru, na kterém hrajete. Existují čtyři typy:

PvP – Player versus Player: Svět kde se hlavní zábava točí kolem války mezi Aliancí a Hordou a kde většina hráčů tráví svůj čas v Battle Groundech (speciální lokace pro střet znepřátelených stran, známé scénáře boj o vlajku, Dominance apod. známé již například z Counter Strike) a na nepřátelském území vyhlazováním ostatních hráčů.

PvE – Player versus Environment: Zde je se znepřátelenou stranou kontakt možný v menší míře (v Battle Groundech a v nájezdech na cizí území) Většiná hráčů tráví čas prolézáním těžkých instancí, kde stojí proti mnohonásobně silnějším nestvůrám, které můžou porazit jen vzájemnou spoluprácí.

Pak existují ještě takzvané RPG verze obou variant, ve kterých se klade důraz na hraní role, kde se hodně hráčů baví různými akcemi jako je veliká pařba ve Stormwind City a podobně.

Poslední věcí kterou jsem chtěl v dnešním článku zmínit je co a kde hraju já. Takže: moje hlavní postava je člověk válečník Swarog, kterého naleznete na PvP serveru Aggamaggan. Příště si o něm něco řekneme.

Průvodce World of Warcraft - 2. Průvodce World of Warcraft - 2.

Příště: Swarog, profil postavy.

Radost

Přátelé | datum24.01.06 | 7623x | Poslat e-mailem

Diskuze:World of Warcraft - Já chci svůj originál!

Články na podobné téma

World of Warcraft - 1 - Já chci svůj originál! (vyšlo 12.01.06)
Aktuálně ze světa Warcraftu (vyšlo 15.03.06)
World of Warcraft - 3 - Swarog, profil postavy (vyšlo 08.02.06)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu