Hledání
Archiv
Další články z rubriky
Kontakt

Aktuálně ze světa Warcraftu

Minule jsem sliboval článek o jedné z mých nejoblíbenějších lokací ve světě Warcraftu, o Warsong Gulchi, ale stále se mi nedaří toto téma nějak uchopit a zpracovat, protože stále jsem příliš nadšen a stále jsem nepodchytil všechny triky, vychytávky a kličky, které kolem tohoto místa jsou... O čem tedy je dnešní článek? Budu se věnovat novinkám a aktualitám ze světa WoW, abych vám ukázal, že se hra stále rozvíjí a graduje.

Tento vývoj bývá nejčastějším argumentem pro „ofik“, tedy oficiální a legální hraní WoW, protože na "unofiku", který je také dost přetížený a nespolehlivý, nezažijete takové věci jako jsou vánoce, oslavy měsíce (Moonfestival) nebo poslední patch, Love is in the Air. Něco se na unofik dostane, ale pozdě, rozhodně ne když je to aktuální. A kromě toho nelegální servery padají. Často. Tolik k unofiku. Jaké nejnovější aktuality a žhavé novinky nás čekají v nejbližší době?

Gates of Ahn Qiraj

Kdokoliv trochu znalý problematiky mi řekne, že tohle není žádná novinka. Ale já oponuji, třeba na našem serveru (Aggamaggan) brány stále nikdo neotevřel. O co jde? Jak už víte, ve světě Warcraft válčí dvě strany – Aliance a Horda. Jenže co se nestalo – v Silithusu se objevil nový nepřítel, který hrozí záhubou jak Aliancí, tak Hordě. Inu a je na čase, aby tyto dvě strany odložily na čas své nepřátelství a spojily své síly proti společnému nepříteli – hmyzoidnímu národu Qiraj. Než mohla začít válka, bylo třeba nasbírat obrovské množství surovin, potřebných k válčení... kůže, kovy, obvazy, bylinky... a když mluvím o obrovském množství, nemyslím milión. Což také přineslo pěkné detaily, jako třeba horďácký velvyslanec v Ironforge, který umí common (a má moc hezkou zbroj;-))

Když hráči společnými silami tyto zásoby nasbírají, umožní to vysokolevelovým postavám vyřešit úmorně dlouhé questy v Silithusu, které skončí získáním palice, kterou je potřeba praštit do gongu a otevřít tak brány. Někde se tak stalo (poutavý popis události od jednoho čecha ze serveru shadowsong najdete zde.) někde ještě ne. Jedna perlička – na serveru Detheroc guilda, která získala palici prohlásila, že brány neotevře dokud nedostane pět tisíc zlatých. Vtipné. Důvod? Chtěli se proslavit. Proto je nebudu jmenovat. Hi hi hi.

Když se otevřou brány, umožní to hráčům vstup do zcela nové high end instance. Instance je to zajímavá, obydlená vládci brouků, jejich ochrankami a na konci je jejich děsivý vládce, chapadlatý starý bůh C´thun, který až příliš nápadně připomíná Lovercraftovského C´thullu. Koho už po půl roce nebaví zabijení Ragnarose, snad najde novou zábavu zde. Kromě toho zde bude ještě instance menší, jenom pro dvacet lidí na 60:-)

Mě zbývá jen napsat, že už se těším, až bude Swarog na 60 a někdy sežene pár (40) lidí a půjde se tam podívat :-D. Zatím je na 39 a užívá si Warsong Gulch (včerejší skóre 19:9, už mi chybí jen kousek na Master Seržanta)

Patch 1.10

Blíží se každým dnem. Přinese samé dobré věci. Mějte ho rádi. Co nám přinese? Vizuální změny. Jednou z nejdůležitějších obecných změn je počasí. Zatím jen v některých lokacích. Vypadá to docela dobře, ale doufám, že to půjde vypnout, hlavně kvůli PvP. Změny týkající se povolání – kněží se radují, všichni se radují, mágové nevědí, jestli se mají smát nebo brečet, jen válečnící nadávají. Po překopání systému talentů u kněze prý bude možné, aby mohl kněz dělat něco jiného než opakoval stále jedno kouzlo. Třeba damage. Třeba sóloval. A podobně. Snad prý hraní kněze bude zajímavější. Přeju jim to.

Mágové příjdou o své ultra-hyper kombo, díky kterému byli schopni kohokoliv doslova usmažit během několika vteřin (trinket crit), ale na druhou stranu některé jejich zajímavé schopnosti posilí. A válečníci? Co říct... Všechny zajímavé schopnosti které nebyly ještě zkrouhnuty budou novým patchem konečně oslabeny. Důvodem je příliš silná výbava, kterou mají válečníci v high end instancích. No nevím. Swarog by spíš ocenil, aby se trochu oslabila ta výbava, protože na ní si nesáhne ještě dlouho, ale intimidating shout je v BG jeho denním chlebem. Další zde ani nebudu rozebírat.

Comming soon

Na závěr se krátce se zmíním o instancích, které by se měly objevit.

- Naxxramas
Osobní město Kel´Thuzada (kdo hrál warcraft 3, jistě si ho pamatuje), se má objevit ještě před vydáním datadisku (v patchi 1.11, ale kdo ví). Tohle město bude létat nad Eastern Plaguelands, bude větší než Under City (hlavní město nemrtvých) a bude v něm spousta nových příšer, předmětů a questů pro Argent Dawn. Vstup bude ze Stratholme.
- Grim Batol
Tohle je jen neoficiální, nikdo z Blizzardů to nepotvrdil, ale zavřená brána hlídaná elitními drakoniány na východě Wetlandu povede do dračí instance. Nikdo pořádně neřekl, co nebo kdy tam bude, ale nadělají kolem toho spoustu tajností a dohadů.
- Uldum
V jižní části Tanarisu by se měla objevit laboratoř titánů. Povedou sem questy z Uldamanu, jeden už vede před brány, další snad budou.
- Karazhan
V Deadwind pass, poněkud mrtvé oblasti mezi Duskwoodem a Swamp of Sorrows, se otevře instance – věž, ve které bydlel Medivh (věštec-havran z úvodního filmu k Warcraft 3, ale údajně se vyskytoval už ve Warcraft 1) a kde umřel. Jeho smrt přinesla divnou kletbu na celé místo. Osobně se nejvíc těším na Medivhovu knihovnu, která má být skutečně delikátním místem. Instance by se měla objevit v datadisku.
- Caverns of Time
Příznivci časového elementála zde najdou své téma. Z této jeskyně povedou cesty do různých časových období historie Azerothu, takže příznivcí celé ságy si budou moci interaktivně vychutnávat události jako je otevření temného portálu (Warcraft 2), Thrallův útěk z otroctví (Warcraft 3), bitva o Mount Hyjal (finále Warcraftu 3), Battle on Hellfire Peninsula (konec Warcraftu 2, bitva na Draenoru těsně před zánikem tohoto světa, bude pravděpodobně formou Battle Groundu) a snad i nějaké další. Tato instance by se měla objevit v datadisku, ke kterému se dostanu příště.

WOW WOW WOW

Budu rád když se vyjádříte ke kvalitě článků nebo k tématům, o kterých byste si rádi přečetli. Pište do diskuze nebo na můj mail ja.radost@email.cz.

Radost

Přátelé | datum15.03.06 | 5307x | Poslat e-mailem

Diskuze:World of Warcraft - Já chci svůj originál!

Články na podobné téma

World of Warcraft - 3 - Swarog, profil postavy (vyšlo 08.02.06)
World of Warcraft - 2 - Motivace, instalace, aplikace (vyšlo 24.01.06)
World of Warcraft - 1 - Já chci svůj originál! (vyšlo 12.01.06)
... pokud jste dočetli až sem, tak máte u Ferdy červený puntík
Zprávy z golfu